NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена Най-големият музей на открито в Европа се намира в Румъния
5923
Авансцена

Най-големият музей на открито в Европа се намира в Румъния

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”. Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно. Той е разположен на площ от 96 хектара, сред прекрасен пейзаж, в природен резерват

| 06 Септември 2024, 10:22 ч.
Най-големият музей на открито в Европа се намира в Румъния
Най-големият музей на открито в Европа се намира в Румъния
Снимка © Мартина Ганчева

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”. Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно.

Всичко хубаво предстои, но и досега беше много хубаво, казва цигуларят Иван Пенчев. Преди почти двадесет години той е един от основателите на камерната формация Quarto, заедно с Татяна Тодорова – виола, и Светлана Станчева – цигулка.

В началото с тях е и Стоян Божков – виолончело, но след две години идва Димитър Тенчев, водач на „Софийски солисти“. Пианистката Дарина Василева остава в Белгия  след едно от турнетата. Във формацията на нейно място работят Христо Казаков, Лора Чекоратова, Людмил Ангелов, Надежда Цанова...  

„Радвам се, че Quarto стана като емблема към Софийската филхармония. Хората ни познават и ни търсят, което е фантастично. Аз не съм се и надявал на подобно

Музей в Нидерландия откри в кошче за боклук едно от произведенията си на модерното изкуство, което наподобява две празни бирени кутии, предаде АФП. 

Творбата е била изхвърлена от служител, който решил, че експонатът е отпадък.

Произведението, озаглавено Tous les bons moments que nous avons passeйs ensemble ("Всички хубави моменти, които изживяхме заедно") на френския творец Александър Лаве, на пръв поглед прилича на две празни бирени кутии, като едната е смачкана.

Това обаче са две кутии, старателно изрисувани на ръка с акрил. "В създаването им са вложени много време и усилия", казват от музея, цитирани от АФП.

Техник в културната институция не разбрал художествената им стойност и ги изхвърлил в кофата за боклук, докато творбата била изложена в стъклена асансьорна шахта.    Фроуке Будинг от музея LAM в Лисе, в западната част на Нидер

На столичния площад "Вацлав Хавел" беше поставена скулптура-художествен синтез "Сърцето пътува" в памет на първия президент на Чехия, световноизвестен драматург, писател, правозащитник и дисидент Вацлав Хавел.

Скулптурата е дело на чешкия творец проф. Курт Гебауер и е по инициатива на множество български граждани, фондациите "Софийски дискусионен форум" и "Америка за България", Столична община и Културно-информационен център на Софийския университет "Св. Климент Охридски".

“Рaдвам се, че дойде денят, в който, след нашата седемгодишна битка, да направим така, че името на Хавел да се чува в България и в София по-често. Имаме възможност да открием това прекрасно място. Направихме всичко възможно заедно с нашите партньори от Столична община и то респективно от район “Средец‘‘ и неговия кмет Трайчо Трайков“, каза Петър Стойнов,

Художници от Букурещ ще представят своя изложба в Екомузей с аквариум, съобщи експертът по „Връзки с обществеността“ в културния институт Силвия Трифонова - Костадинова.

Румънските творци Мойс Буланчя, Елисавета Мелинте и Виктория Динкъ подреждат 60-те си живописни платна в залата за временни изложби на Екомузея, където те могат да бъдат видяни след официалното откриване на експозицията "Изкуство през Дунав" днес.

Картините са с разнообразна тематика – природни пейзажи, флорални картини, абстракционизъм, портрети, създадени с помощта на акрил, масло или смесена техника, съобщи още Силвия Трифонова - Костадинова. Тя добави, че вдъхновението си тримата художници черпят от заобикалящата ги среда, природата и културните традиции на Румъния.

Инициатор на изложбата и неин основен двигател е Мойс Буланчя. Той подрежда свои платна в русенския музей за втори път. Минала

Шестима са наградените автори в единадесетото издание на биеналето за съвременно българско изобразително изкуство, с Национална изложба „Приятели на морето“ 2024, което бе открито официално в залите на Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски" и Дружеството на бургаските художници в Бургас.

Тази година одобрените за участие автори са 151, а представени от тях творби в областта на живописта, графиката и скулптурата - около 200, обяви директорът на художествената галерия Георги Динев.

В техния подбор, подредба и организацията на събитието активно се включват и представители на Дружеството на бургаските художници, чийто председател е Добрин Вътев, който е и член на журито, което по думите му "обективно и чистосърдечно" е избрало кои да бъдат наградените автори. 

Общият награден фонд е на стойност малко над 10 000 лв., като те са

Той е разположен на площ от 96 хектара, сред прекрасен пейзаж, в природен резерват. 10-километровите алеи, които можете да обиколите пеш, с колело или с файтон, ще ви преведат през над 400 къщи и домакинства, занаятчийски работилници, малки дървени църкви, плевни, водни и вятърни мелници. По пътя си ще срещате коне, крави и кучета, които се разхождат свободно. А докато надничате в къщите, добре запазените им оригинални интериори ще ви нашепват приказки за живота на село в периода между XVII и XIX век. 

Любопитните истории от миналото се допълват от колекциите от текстил, бродерия, керамика, дърво, икони, снимки или общо над 200 000 предмета. Със сигурност ще ви заинтригуват дървеният боулинг, прототипът на СПА, къщата на лозаря от Влъдещ, окръг Вълча, илюстрирана на румънската банкнота от 10 леи, и църквата от Дретея, окръг Клуж - най-старият паметник на музея, датиращ от 1672 г., с изключително добре запазена живопис.

Любителите на риболова пък със сигурност ще се зарадват да научат, че в тази приказна обстановка имат възможност да хвърлят въдици срещу скромна такса. Но количеството риба, което могат да вземат за вкъщи, е ограничено.

За сметка на това в един от трите хана на територията на комплекса може да се опитат традиционни за Трансилвания ястия, приготвени по автентични рецепти. Особено търсени сред туристите са така наречените “папанаши” - сладки понички с бяло сирене,  покрити със сметана и сладко от боровинки, вишни или горски плодове. Добрата новина е, че обикновено се сервират по две.

Четири изложби от „Карикатурен салон – 2024“ бяха представени в залите на Музея на хумора и сатирата в Габрово. 

Експозициите са подредени на втория и четвъртия музейни етажи. Откриването започна в зала 7 със самостоятелната изложба „Парченца време” на проф. Анри Кулев.

На 4 април тази година той бе удостоен със специалната награда на музея в Националната изложба на карикатурата, включваща плакет „Светът е оцелял, защото се е смял”, както и право на самостоятелна изложба, тематиката на която е в тон с поредните избори за парламент.

„Благодаря на всички, отделили от безценните си парчета време, за да видят изложбата. За мен е чест да се появя в габровската и национална Светая Светих на карикатурата. Както се казва в средновековните хроники – не съм достоен. За мен е много важно това появяване. Рисунките,

Седемдесет скулптури на животни от бронз или камък, създадени от покойния френски художник Франсоа-Ксавие Лалан, бяха продадени за 59 милиона щатски долара на търг на аукционна къща „Кристис“ в Лондон, предаде АФП. Някои от предложените произведенията на изкуството бяха мечка, заек и носорог.

Всичките 70 творби са дело на Франсоа-Ксавие Лалан (1927-2008) и са принадлежали на дъщеря му Дороти Лалан. Те бяха продадени за общо 58,9 милиона щатски долара, съобщиха от „Кристис“, които се надяваха на печалба от 16 до 23 милиона.

Две от скулптурите на Лалан бяха продадени за рекордни цени. Това бяха Tres Grand Centaure („Много голям кентавър“) създаден през 2001 г. от патиниран бронз и закупен за 7,5 млн. щатски долара, и Tres Grand Ours („Много голяма мечка) от 2009 г., за 6,1 млн. щатски долара.

Цената на произведения Лалан

Премиера на филма „Проект КЕ70“ за подобряване на рекорда за преминаване на маршрута Ком – Емине с велосипед от Петър Матов ще се състои в Троян на 15 октомври, съобщи той самият.

Прожекцията, приходите от която ще отидат за закупуване на предпазни велосипедни каски за деца, ще бъде в салона на читалище „Наука – 1870 г.“ в Троян. 

Оператор и монтажист на филма е Валентин Маринов. Лентата обхваща не само преминаването на маршрута, но и тренировките преди него.

„Проект КЕ70“ е и името на проекта от ентусиасти и доброволци, създаден за да осъществи най-бързото преминаване по легендарния планински маршрут Е3, по-известен като Ком-Емине. „Екипът е много важен за едно такова преминаване и без помощта на хора такова рекордно преминаване не би могло да се случи“, посочи Матов.

Припомняме, че през

Режисьорът Кенет Брана започва снимките на новия си филм The Last Disturbance of Madeline Hynde (“Последното объркване на Маделин Хайнд“), съобщи „Скрийн дейли“. 

В главната роля във филма, определян от продуцентите си като „съвременен психологически трилър“, е британската актриса Джоди Комър. Освен нея участват още Патриша Аркет, Майкъл Шийн, Том Бейтман, Вики Макклър. 

Освен режисьор, Брана е и сценарист на филма. Сюжетът все още не се разкрива пред широката публика. Продукцията е с независимо финансиране – освен Кенет Брана продуценти са още Тамар Томас, Лора Бъруик и Бека Ковачик, работили по филма „Белфаст“, както и Матю Дженкинс, продуцирал „Смърт край Нил“ и „Убийството в Ориент експрес“ на Брана, Ашли Фокс и Джони Паризо от компанията Maximum Effort.

Актрисата Джоди Комър наскоро приключи снимките на „28 години по-късно“ с режисьор Дани Бойл.

"Пеперудени сънища" е заглавието на поредната изложба на художничката Дора Куршумова, която е подредена в сливенската галерия "Седем". Тя е номер 66 в творческия й път, тематична е, както повечето нейни изложби.

Картините са 28, като в десет от тях има определени сюжети, разказа авторката. В останалите има капани за сънища, някакви пеперудни фантазии, гора на пеперудите и пеперудени острови, посочи тя. Част от картините са били започнати на пленер в котленското село Медвен и според Куршумова имат по-различна енергия. В сюжетите им са включени дървета и приказни истории.

Повечето картини са рисувани с техниката "батик с акрилни бои".

Изложбата ще остане в галерията до 18 септември.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 18:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
5923
Авансцена

Най-големият музей на открито в Европа се намира в Румъния

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”.Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно.

| 06 Септември 2024, 10:22 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Най-големият музей на открито в Европа се намира в Румъния
Най-големият музей на открито в Европа се намира в Румъния
Снимка © Мартина Ганчева

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”. Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно.

Той е разположен на площ от 96 хектара, сред прекрасен пейзаж, в природен резерват. 10-километровите алеи, които можете да обиколите пеш, с колело или с файтон, ще ви преведат през над 400 къщи и домакинства, занаятчийски работилници, малки дървени църкви, плевни, водни и вятърни мелници. По пътя си ще срещате коне, крави и кучета, които се разхождат свободно. А докато надничате в къщите, добре запазените им оригинални интериори ще ви нашепват приказки за живота на село в периода между XVII и XIX век. 

Всичко хубаво предстои, но и досега беше много хубаво, казва цигуларят Иван Пенчев. Преди почти двадесет години той е един от основателите на камерната формация Quarto, заедно с Татяна Тодорова – виола, и Светлана Станчева – цигулка.

В началото с тях е и Стоян Божков – виолончело, но след две години идва Димитър Тенчев, водач на „Софийски солисти“. Пианистката Дарина Василева остава в Белгия  след едно от турнетата. Във формацията на нейно място работят Христо Казаков, Лора Чекоратова, Людмил Ангелов, Надежда Цанова...  

„Радвам се, че Quarto стана като емблема към Софийската филхармония. Хората ни познават и ни търсят, което е фантастично. Аз не съм се и надявал на подобно

Музей в Нидерландия откри в кошче за боклук едно от произведенията си на модерното изкуство, което наподобява две празни бирени кутии, предаде АФП. 

Творбата е била изхвърлена от служител, който решил, че експонатът е отпадък.

Произведението, озаглавено Tous les bons moments que nous avons passeйs ensemble ("Всички хубави моменти, които изживяхме заедно") на френския творец Александър Лаве, на пръв поглед прилича на две празни бирени кутии, като едната е смачкана.

Това обаче са две кутии, старателно изрисувани на ръка с акрил. "В създаването им са вложени много време и усилия", казват от музея, цитирани от АФП.

Техник в културната институция не разбрал художествената им стойност и ги изхвърлил в кофата за боклук, докато творбата била изложена в стъклена асансьорна шахта.    Фроуке Будинг от музея LAM в Лисе, в западната част на Нидер

На столичния площад "Вацлав Хавел" беше поставена скулптура-художествен синтез "Сърцето пътува" в памет на първия президент на Чехия, световноизвестен драматург, писател, правозащитник и дисидент Вацлав Хавел.

Скулптурата е дело на чешкия творец проф. Курт Гебауер и е по инициатива на множество български граждани, фондациите "Софийски дискусионен форум" и "Америка за България", Столична община и Културно-информационен център на Софийския университет "Св. Климент Охридски".

“Рaдвам се, че дойде денят, в който, след нашата седемгодишна битка, да направим така, че името на Хавел да се чува в България и в София по-често. Имаме възможност да открием това прекрасно място. Направихме всичко възможно заедно с нашите партньори от Столична община и то респективно от район “Средец‘‘ и неговия кмет Трайчо Трайков“, каза Петър Стойнов,

Художници от Букурещ ще представят своя изложба в Екомузей с аквариум, съобщи експертът по „Връзки с обществеността“ в културния институт Силвия Трифонова - Костадинова.

Румънските творци Мойс Буланчя, Елисавета Мелинте и Виктория Динкъ подреждат 60-те си живописни платна в залата за временни изложби на Екомузея, където те могат да бъдат видяни след официалното откриване на експозицията "Изкуство през Дунав" днес.

Картините са с разнообразна тематика – природни пейзажи, флорални картини, абстракционизъм, портрети, създадени с помощта на акрил, масло или смесена техника, съобщи още Силвия Трифонова - Костадинова. Тя добави, че вдъхновението си тримата художници черпят от заобикалящата ги среда, природата и културните традиции на Румъния.

Инициатор на изложбата и неин основен двигател е Мойс Буланчя. Той подрежда свои платна в русенския музей за втори път. Минала

Шестима са наградените автори в единадесетото издание на биеналето за съвременно българско изобразително изкуство, с Национална изложба „Приятели на морето“ 2024, което бе открито официално в залите на Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски" и Дружеството на бургаските художници в Бургас.

Тази година одобрените за участие автори са 151, а представени от тях творби в областта на живописта, графиката и скулптурата - около 200, обяви директорът на художествената галерия Георги Динев.

В техния подбор, подредба и организацията на събитието активно се включват и представители на Дружеството на бургаските художници, чийто председател е Добрин Вътев, който е и член на журито, което по думите му "обективно и чистосърдечно" е избрало кои да бъдат наградените автори. 

Общият награден фонд е на стойност малко над 10 000 лв., като те са

Любопитните истории от миналото се допълват от колекциите от текстил, бродерия, керамика, дърво, икони, снимки или общо над 200 000 предмета. Със сигурност ще ви заинтригуват дървеният боулинг, прототипът на СПА, къщата на лозаря от Влъдещ, окръг Вълча, илюстрирана на румънската банкнота от 10 леи, и църквата от Дретея, окръг Клуж - най-старият паметник на музея, датиращ от 1672 г., с изключително добре запазена живопис.

Любителите на риболова пък със сигурност ще се зарадват да научат, че в тази приказна обстановка имат възможност да хвърлят въдици срещу скромна такса. Но количеството риба, което могат да вземат за вкъщи, е ограничено.

Четири изложби от „Карикатурен салон – 2024“ бяха представени в залите на Музея на хумора и сатирата в Габрово. 

Експозициите са подредени на втория и четвъртия музейни етажи. Откриването започна в зала 7 със самостоятелната изложба „Парченца време” на проф. Анри Кулев.

На 4 април тази година той бе удостоен със специалната награда на музея в Националната изложба на карикатурата, включваща плакет „Светът е оцелял, защото се е смял”, както и право на самостоятелна изложба, тематиката на която е в тон с поредните избори за парламент.

„Благодаря на всички, отделили от безценните си парчета време, за да видят изложбата. За мен е чест да се появя в габровската и национална Светая Светих на карикатурата. Както се казва в средновековните хроники – не съм достоен. За мен е много важно това появяване. Рисунките,

Седемдесет скулптури на животни от бронз или камък, създадени от покойния френски художник Франсоа-Ксавие Лалан, бяха продадени за 59 милиона щатски долара на търг на аукционна къща „Кристис“ в Лондон, предаде АФП. Някои от предложените произведенията на изкуството бяха мечка, заек и носорог.

Всичките 70 творби са дело на Франсоа-Ксавие Лалан (1927-2008) и са принадлежали на дъщеря му Дороти Лалан. Те бяха продадени за общо 58,9 милиона щатски долара, съобщиха от „Кристис“, които се надяваха на печалба от 16 до 23 милиона.

Две от скулптурите на Лалан бяха продадени за рекордни цени. Това бяха Tres Grand Centaure („Много голям кентавър“) създаден през 2001 г. от патиниран бронз и закупен за 7,5 млн. щатски долара, и Tres Grand Ours („Много голяма мечка) от 2009 г., за 6,1 млн. щатски долара.

Цената на произведения Лалан

Премиера на филма „Проект КЕ70“ за подобряване на рекорда за преминаване на маршрута Ком – Емине с велосипед от Петър Матов ще се състои в Троян на 15 октомври, съобщи той самият.

Прожекцията, приходите от която ще отидат за закупуване на предпазни велосипедни каски за деца, ще бъде в салона на читалище „Наука – 1870 г.“ в Троян. 

Оператор и монтажист на филма е Валентин Маринов. Лентата обхваща не само преминаването на маршрута, но и тренировките преди него.

„Проект КЕ70“ е и името на проекта от ентусиасти и доброволци, създаден за да осъществи най-бързото преминаване по легендарния планински маршрут Е3, по-известен като Ком-Емине. „Екипът е много важен за едно такова преминаване и без помощта на хора такова рекордно преминаване не би могло да се случи“, посочи Матов.

Припомняме, че през

Режисьорът Кенет Брана започва снимките на новия си филм The Last Disturbance of Madeline Hynde (“Последното объркване на Маделин Хайнд“), съобщи „Скрийн дейли“. 

В главната роля във филма, определян от продуцентите си като „съвременен психологически трилър“, е британската актриса Джоди Комър. Освен нея участват още Патриша Аркет, Майкъл Шийн, Том Бейтман, Вики Макклър. 

Освен режисьор, Брана е и сценарист на филма. Сюжетът все още не се разкрива пред широката публика. Продукцията е с независимо финансиране – освен Кенет Брана продуценти са още Тамар Томас, Лора Бъруик и Бека Ковачик, работили по филма „Белфаст“, както и Матю Дженкинс, продуцирал „Смърт край Нил“ и „Убийството в Ориент експрес“ на Брана, Ашли Фокс и Джони Паризо от компанията Maximum Effort.

Актрисата Джоди Комър наскоро приключи снимките на „28 години по-късно“ с режисьор Дани Бойл.

"Пеперудени сънища" е заглавието на поредната изложба на художничката Дора Куршумова, която е подредена в сливенската галерия "Седем". Тя е номер 66 в творческия й път, тематична е, както повечето нейни изложби.

Картините са 28, като в десет от тях има определени сюжети, разказа авторката. В останалите има капани за сънища, някакви пеперудни фантазии, гора на пеперудите и пеперудени острови, посочи тя. Част от картините са били започнати на пленер в котленското село Медвен и според Куршумова имат по-различна енергия. В сюжетите им са включени дървета и приказни истории.

Повечето картини са рисувани с техниката "батик с акрилни бои".

Изложбата ще остане в галерията до 18 септември.

За сметка на това в един от трите хана на територията на комплекса може да се опитат традиционни за Трансилвания ястия, приготвени по автентични рецепти. Особено търсени сред туристите са така наречените “папанаши” - сладки понички с бяло сирене,  покрити със сметана и сладко от боровинки, вишни или горски плодове. Добрата новина е, че обикновено се сервират по две.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.